در مراسمی در مورخه ۱۲ آبان ۹۷ از حدود ۵۰ معتمدمعین فعال بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تجلیل و قدردانی شد

گردهمایی معتمدین معین بنیاد فارس باحضور مدیرکل، معاونین، روسای ادارات ستادی و مسئولین بنیاد شهرستان های فارس و حدود ۵۰ نفر از معتمدمعین استان در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس برگزار شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس  در این مراسم بیان کرد: شهدا با اقتدا به مولا و سرورشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مسیر دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی گام برداشتند و در این راه از جان و مال خود نیز گذشتند تا به درجه تقرب به سوی خداوند دست یابند.
رجبعلی راهی بیان کرد: شهدا و ایثارگران با گذشت و ایثار، درس بزرگی به ما دادند و اقتدار و سربلندی کشور عزیز ایران نیز امروز مدیون ایثارگری آن بزرگواران است.
وی افزود: اکنون تکریم ایثارگران و پیگیری مسائل و مشکلات آن بزرگواران یکی از وظایف اساسی بنیادشهید و امور ایثارگران محسوب می شود و معتمدین معین در این زمینه به عنوان بازوی توانمند بنیاد اقدام می کنند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در این مراسم اظهار داشت:

محمود پاکدل در گردهمایی معتمدین معین بنیاد استان فارس گفت: معتمدین معین حلقه اتصال و پل ارتباطی میان ایثارگران، تشکل های ایثارگری و بنیاد هستند و به دلیل آشنایی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، از اهمیت بسیاری در این زمینه برخوردارند. معتمدین معین باید علاوه بر شناسایی نیازهای واقعی ایثارگران و انتقال آن به مسئولین درخصوص معرفی شایستگی ها و توانمندی های این عزیزان به آحاد جامعه نیز تلاش کنند.
محمود پاکدل با اشاره به نقش معتمدین معین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از مهمترین مولفه های اقتدار ملی ما محسوب می شود و این سرمایه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت هستند آنچنان که بر مولفه های دیگری چون عزت و اقتدارملی نیز تاثیر می گذارند و امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری نیز بر حفظ این سرمایه های اجتماعی بسیار تاکید داشته اند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران  در ادامه به صدور کارت شناسایی جدید ایثارگران اشاره کرد و افزود: تاکنون ۳۵۰ هزار کارت ایثارگری ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور صادرشده است و برای نخستین بار برای جانبازان زیر ۲۵درصد نیز کارت شناسایی ایثارگری صادر می شود.
مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزنده معتمدین معین در یاری رسانی و پیگیری امور ایثارگران، بیان کرد: معتمدین معین افرادی هستند که بدون هیچ چشمداشت و توقع، خادمین شهدا را در خدمات رسانی به ایثارگران یاری می کنند.
حجت الاسلام حسن هنرمند گفت: درحال حاضر جمعیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور به حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر می‌رسد و بیش از ۱۶ هزارنفر از این عزیزان عضو تشکل معتمدین معین هستند.

حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم عنوان کرد: درحال حاضر بیش از ۹۰۰ معتمدمعین که خودشان نیز از افراد جامعه هدف بنیاد هستند، خادمین شهدا را در زمینه خدمت رسانی به خانواده های معزز شاهد و ایثارگر کمک می کنند.

در پایان از این عزیزان تجلیل و قدردانی گردید.